Kosmetologia estetyczna

Radiotermoliza

Zabieg, którego spektrum obejmuje zamykanie naczyń krwionośnych, usuwanie włókniaków, plam de Morgana oraz innych nieprawidłowości skórnych. Fale radiowe ultraszybkiej częstotliwości mogą być stosowane do wszystkich rodzajów problemów skórnych powiązanych z naczyniami krwionośnymi na skórze.

Czym jest radioelektrokoagulacja?

Radioelektrokoagulacja polega na koagulacji tkanek za pomocą fali radiowej o wysokiej częstotliwości. Specjalną elektrodą dotyka się każdego rozszerzonego naczynia, powodując jego zamknięcie. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania naczynek. Zabieg jest stosunkowo mało uciążliwy i nie ogranicza obowiązków zawodowych. Skóra po zabiegu jest chwilowo podrażniona i zaczerwieniona.

Czym jest radioelektroliza?

Zobacz jak wygląda zabieg radiotermolizy- zamykania naczyń!

Mezoterapia igłowa – terapia peptydowa DR.CYJ Hair Filler 

Jaki problem rozwiązuje zabieg – wskazania?

​Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą zatrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić i zagęścić włosy. Unikalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy a także odżywia mieszki włosowe. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to także opatentowana technologia przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Zabieg wskazany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Ile trwa pojedynczy zabieg (bez znieczulenia lub ze znieczuleniem, jakim)?

​Cały zabieg trwa ok. 30 min. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.3Ile trwa cała kuracja, czyli ilu powtórek wymaga zabieg, w jakim odstępie czasu?Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający po 6 miesiącach.

Przebieg zabiegu krok po kroku, czy wymaga przygotowania się, czy boli?

​Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jedynie dzień przed zabiegiem i po zabiegu nie wskazane jest picie alkoholu. Zabieg z wykorzystaniem preparatu DR.CYJ Hair Hiller polega na wykonaniu serii wkłuć w skórę głowy w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ w przeciwieństwie do mezoterapii wymaga mniej wkłuć. Lekarz podaje niewielką ilość preparatu, dzięki czemu nie jest tak odczuwalny dla skóry głowy.

Co się dzieje ze skórą, organizmem bezpośrednio po zabiegu, kiedy ustępują skutki uboczne?

Skutków ubocznych właściwie nie ma, jedynie bezpośrednio po zabiegu mogą występować niewielkie zgrubienia w miejscu podania preparatu lub też niewielkie swędzenie. Wspomniane niedogodności znikają w przeciągu 1 doby.

Jakiego efektu możemy się spodziewać, po jakim czasie od zabiegu?

​Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów.

Jak długo efekt jest widoczny?

​Efekt jest widoczny przez rok. Po tym okresie terapię należy powtórzyć.

Przeciwwskazania

Kobiety w ciąży i karmiące, dzieci i nieletni poniżej 18 r. ż., uczulenie na którykolwiek ze składników, zmiany skórne, choroby skóry, infekcje lub następstwa zakażeń paciorkowcami, przyjmowanie leków immunosupresyjnych, terapia sterydowa, choroby autoimmunologiczne, niewyrównana cukrzyca, choroby reumatyczne, powtarzające się anginy i zapalenie wsierdzia.

Plasma pen V1

To urządzenie medyczne wykorzystujące technologię opartą na ładunku elektrycznym – plazmie. Przepływ plazmy przez tkanki umożliwia bardzo skuteczny peeling i regenerację tkanki, jej wzmocnienie i obkurczenie, a co za tym idzie spektakularne uniesienie powiek. Efekt pojawia się natychmiast i stopniowo narasta.

Plasma skutecznie radzi sobie ze zmarszczkami, trądzikiem (usuwanie zmian oraz leczenie stanu zapalnego), zmianami pigmentacyjnymi, brodawkami. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja , podczas której ustalana jest ilość zabiegów i odstęp pomiędzy nimi. Urządzenie może być wykorzystywane w leczeniu twarzy, szyi, dekoltu, piersi, ramion, brzucha i nóg. Strumień iskier wytwarzany przez napięcie prądu stałego jest bardzo wąski (ok. 1 mm2), a w związku z tym leczenie i ukierunkowane zniszczenie komórek jest bardzo precyzyjne. Leczenie skóry przez wyładowania iskrowe jest całkowicie naturalnym procesem, a pożądany efekt jest osiągany dzięki procesom fizjologicznym.

Plasma oddziałuje także na błony komórkowe, co daje efekt liftingu.
Każda komórka ma potencjał błonowy (różnica potencjału elektrycznego pomiędzy obiema stronami błony). Zewnętrzna strona błony ma ładunek ujemny, wewnętrzna – ładunek dodatni. W miarę starzenia się skóry, ładunek elektryczny jest rozłożony nierównomiernie wzdłuż błony, a jej napięcie maleje. Gdy przez komórki przepływa prąd stały, następuje prawidłowe rozmieszczenie kationów po wewnętrznej i zewnętrznej stronie błony, dzięki czemu równoważy się potencjał błonowy. Napięcie elektryczne błony skóry jest zwiększone i błona ulega wzmocnieniu. Jeśli proces ten pojawi się w większości komórek na jednym obszarze, wzmocnienie skóry jest widzialne gołym okiem.

Inne elektrokautery wykorzystujące prąd zmienny nie są zdolne do depolaryzacji błony, ponieważ prąd zmienny albo drażni komórki lub wpływa na komórki troficznie i przeciwbólowo (w zależności od zastosowanej częstotliwości i natężenia). Depolaryzacja nie występuje, ponieważ prąd stały nie jest w stanie przejść przez błony komórkowe.

Efekty:
  • Zwiększenie napięcia skóry podbródka,
  • Poprawa kolorytu skóry,
  • Zamknięcie pajączków i usunięcie znamion naczyniowych,
  • Zamknięcie drobnych teleangiektazji na ciele,
  • Redukcja rozstępów,
  • Terapia wspomagająca zmian towarzyszących trądzikowi.
  • Liftingu powiek górnej i dolnej (alternatywa do chirurgii blefaroplastyki powiek)
  • Redukcji zmarszczek skóry twarzy, szyi i dekoltu
  • Redukcji zmarszczek przy uszach i wokół ust tzw. zmarszczek palacza
  • Ujędrnianiu skóry twarzy, szyi i dekoltu
  • Usuwanie blizn (także trądzikowych)
  • Usuwaniu brodawek, włókniaków, pieprzy, kurzajek
  • Redukcji przebarwień
  • Usuwanie płytkich tatuaży i makijażu permanentnego
Jak wygląda zabieg?

W zależności od problemu na który stosujemy fulgurację prądem stałym Plasma penV1 skóra może być wcześniej znieczulana iniekcyjnie (tylko w przypadku zabiegów medycznych) lub za pomocą maści znieczulającej. U wielu pacjentów, zwłaszcza w przypadku zabiegów kosmetycznych, Plasma penV1 nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. Zabiegi kosmetyczne (o niższej intensywności) wykonywane są w celu liftingu twarzy lub liftingu brwi.

Polegają na prowadzeniu odpowiednio dobranej głowicy po obszarze leczonej skóry (technika kontaktowa), która wcześniej jest pokryta warstwą żelu przewodzącego lub surowicą przewodzącą (np. kwasem hialuronowym). Na skutek przepływu prądu stałego zwiększa się napięcie błon komórkowych w skórze, dzięki czemu ulega ona wzmocnieniu. Efekt napięcia skóry jest widoczny gołym okiem bezpośrednio po zabiegu, ponieważ głowica jest prowadzona zgodnie z wektorami napięć skóry. Zabieg trwa nie dłużej niż 40 minut. Zabiegi kosmetyczno-medyczne o niższej intensywności.

Polegają na zbliżeniu końcówki urządzenia do miejsca leczonego, wcześniej pokrytego równomierną warstwą obojętnego żelu przewodzącego lub surowicą przewodzącą (np. kwas hialuronowy). W odległości ok. 2 mm od powierzchni skóry dochodzi do dielektrycznego załamania powietrza pomiędzy końcówką urządzenia a żelem i powstaje wyładowanie iskrowe, które wywołuje kontrolowane utlenianie naskórka, aż do jego zbrązowienia. Dzięki temu pozbywamy się niewielkich zmarszczek i blizn. Zabiegi medyczne przy maksymalnej intensywności.

Wymagają nałożenia środka znieczulającego na skórę lub znieczulenia iniekcyjnego. Wykonuje się je do uniesienia powiek blefaroplastyka bez skalpela), likwidacji kurzych łapek i większych zmarszczek, blizn, rozstępów, a także do punktowego usuwania brodawek, kurzajek i wyciszania wyprysków trądzikowych (zabieg uzupełnia leczenie dermatologiczne trądziku). Odpowiednia w kształcie głowica jest zbliżana do opracowywanej podczas zabiegu powierzchni skóry – zygzakowo, liniowo lub punktowo. Na skutek wyładowania napięcia ok. 5kV ­ – w odległości 2 mm między wierzchołkiem głowicy a skórą – generowana jest iskra z efektem korony wokół. Ponieważ przewodzące prąd powietrze jest zjonizowane, powstaje plazma, która utlenia naskórek, aż do intensywnego zbrązowienia.

Przeciwwskazania:
  • Padaczka,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Obecność metalowych protez stawów w ciele,
  • Rozrusznik serca,
  • Stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu,
  • Żylaki.
Po zabiegu:
  • Podnoszenie powiek, usuwanie kurzych łapek i innych zmarszczek, redukcja blizn, redukcja rozstępów
  • Opuchlizna
    i drobne strupki schodzą po 4-8 dniach. Rekonwalescencja trwa 2
    tygodnie, a po trzech widoczny jest efekt ostateczny wygładzenia i
    uniesienia powiek. Aby nie doszło do zakażenia, przez 2 tygodnie staramy
    się nie dotykać powiek, nie stosujemy makijażu. Unikamy sauny, solarium
    i słońca
  • Usuwanie kurzajek, brodawek itp.
    Drobne
    strupki powinny odpaść w ciągu 1-2 dni. Zalecamy stosowanie po zabiegu
    srebra koloidalnego, kremu z kwasem hialuronowym lub uniżelu (stymulacja
    gojenia). Ze względu na ryzyko zakażenia nie należy dotykać rękami
    leczonego obszaru, zrezygnować z makijażu i balsamów. W okresie
    rekonwalescencji unikamy sauny, solarium i słońca
  • Trądzik aktywny
    Podstawą
    leczenia trądziku jest terapia dermatologiczna wg wskazań lekarza. Ze
    względu na ryzyko zakażenia nie należy dotykać rękami leczonego obszaru,
    unikać makijażu. Unikamy sauny, solarium i słońca.
  • Lifting twarzy
    Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i specjalnej pielęgnacji pozabiegowej.

Plasma Flex – kosmetyczny zabieg napinający i poprawiający kondycję skóry w delikatnych obszarach zabiegowych.

Jedno z najnowszych odkryć w medycynie estetycznej to zabiegi z zastosowaniem mikrowiązki plazmy do niechirurgicznego liftingu i poprawy jakości skóry.
Plazma, wyodrębniana przez niektórych naukowców jako IV stan skupienia materii jest precyzyjnym narzędziem wykorzystywanym w medycynie estetycznej.
Dzięki głowicy termicznej założonej na urządzenie PlasmaLift Pen uzyskujemy efekt zwiększonego napięcia skóry oraz poprawienia jakości i gęstości tkanki podskórnej.
Zabieg jest poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego, dzięki czemu procedura jest bezbolesna.
Zabieg Plasma Flex trwa kilka – kilkanaście minut.

Rekonwalescencja – w zależności od lokalizacji zabiegowej może trwać do 24 godzin i nie jest uciążliwa.
Przejściowy obrzęk i zaczerwienienie utrzymuje się przeważnie krótko. W niektórych obszarach zabiegowych nie jest potrzebny żaden okres rekonwalescencji.
Zabieg może wymagać powtórzeń dla osiągnięcia pełnego efektu estetycznego – kolejne zabiegi można wykonywać w odstępie 2 – 3 tygodni.
Całkowity efekt zabiegu ocenia się po 4 tygodniach od zakończenia serii.
Celem odświeżenia i pogłębienia efektów, zabieg można powtórzyć wielokrotnie.

Wskazania do wykonania zabiegu Plasma Flex:

•    wiotka skóra w delikatnych obszarach zabiegowych (grzbiety dłoni, dekolt, szyja, podbródek, okolica oczu)
•    sucha skóra cechująca się brakiem elastyczności w delikatnych obszarach zabiegowych
•    leczenie trądziku aktywnego

Zalecenia pozabiegowe:

•    przez kilkanaście godzin po zabiegu należy unikać drażnienia okolicy zabiegowej.
•    chronić obszar objęty zabiegiem kremem z filtrem SPF 30 lub wyższym, przez minimum 20 dni

Przeciwwskazania do zabiegów:

•    skóra poddana zabiegowi złuszczającemu (odstęp min. 2 tygodnie w zależności od rodzaju zabiegu)
•    stosowanie lasera w tej samej okolicy zabiegowej – odstęp 2 – 4 tygodni
•    ciąża
•    zmiany opryszczkowe aktywne w dniu zabiegu
•    stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu
•    wszczepiony rozrusznik serca
•    choroba nowotworowa
•    padaczka

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa (lub inaczej: iniekcyjna) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.

Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.

Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

W medycynie estetycznej wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty do mezoterapii, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu. Znacznie rzadziej koktajle lecznicze są indywidualnie dobraną przez lekarza mieszanką związków leczniczych, regenerujących i odżywczych.

Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

Na czym polega zabieg?

Zabieg mezoterapii polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała, które chcemy poddać rewitalizacji. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji.

Mezoterapię igłową stosuje się na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność.

Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Efekty

Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.

Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie,  a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

Mezoterapia mikroigłowa

Może być wykonana za pomocą tzw. derma rollerów lub urządzenia DermaPen.

Derma rollery (lub inaczej: mezorollery) to niewielkich rozmiarów urządzenia, wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego i wyposażone w obrotowy wałek oraz rączkę. Wałek posiada na swojej powierzchni małe igiełki wykonane ze stali chirurgicznej lub stopów tytanu. Są one bardzo cienkie, ułożone w kilku rzędach i mogą mieć różną długość.

DermaPen to urządzenie, które wyposażone jest w 12 igieł, które nakłuwają skórę.

Zarówno derma rollery, jak i DermaPen służą do kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie. Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu (ang. CIT – Collagen Induction Therapy), ponieważ stymulacja skóry właściwej przy pomocy rollera prowadzi do powstawania w niej nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz jej następczą przebudowę (remodelling), regenerację i odmłodzenie.

Nakłuwanie skóry za pomocą igieł o odpowiedniej długości powoduje w jej obrębie mikro urazy i mikro krwawienia. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek.

Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

Proces regeneracji skóry, jej przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. Szybko gojący się naskórek sprawia, że wszystkie etapy procesu odnowy, zapoczątkowane nakłuwaniem, odbywają się w optymalnych warunkach – przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć.

DermaPen i rollery mogą być stosowane praktycznie wszędzie, również na dużych obszarach ciała: na twarzy (łącznie z powiekami), szyi, dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i udach.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą. Jest procedurą bezpieczną, szybką i zupełnie bezbolesną. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok.

Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Efekty

Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni.

Wykonanie serii zabiegów skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji.

Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są dopiero po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie.

Wypełnianie zmarszczek oraz wypełniania, powiększania ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Czy zabieg jest bolesny?

Godzinę przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem, który w swoim składzie zawiera środek znieczulający.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

Schemat terapii

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

Zalecenia pozabiegowe

Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Przeciwwskazania:

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Choroby nowotworowe

Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej – Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.

Objawy niepożądane

  • Zaczerwienienie, obrzęk
  • Ból w miejscu wstrzyknięcia materiału – objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
  • Świąd w przypadku skóry wrażliwej
  • Nadwrażliwość w miejscu korekcji
  • Sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

Powiększanie, wypełnianie, modelowanie ust kwasem hialuronowym

Czy zabieg jest bolesny?

Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne).

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Po zabiegu implant jest niewyczuwalny i daje uczucie naturalnie powiększonych ust. W zależności od preparatu efekty mogą się utrzymywać od 6 do 12 miesięcy.

Schemat terapii

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch.
Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.

W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.

Zalecenia pozabiegowe

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne, sauna).

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

  • Kobiety w ciąży i karmiące piersią
  • Miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka…)
  • Skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Po
    zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie,
    rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują
    samoistnie w ciągu kilku dni

BB GLOW SKIN- olśnij swoim wyglądem!

Piękna, rozświetlona skóra tuż po przebudzeniu to marzenie wielu kobiet i coraz częściej również mężczyzn.
Absolutną nowością na rynku polskim jest preparat BB GLOW SKIN stworzony z myślą o osobach, które chcą uzyskać efekt świeżej, jednolitej i pełnej blasku skóry.
Innowacyjny skład preparatu umożliwia uzyskanie efektu naturalnej bazy, kremu BB na skórze o właściwościach tonujących.

Jak wygląda zabieg?

Nasza autorska metoda odmładzania, nawilżania i przywracania blasku skórze opiera się na połączeniu mezoterapii mikroigłowej DERMAPEN® z serum BB GLOW SKIN.
Urządzenie DERMAPEN® pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, przy pomocy mikronakłuwania frakcyjnego.
Zastosowanie mezoterapii mikroigłowej gwarantuje osiągnięcie maksymalnego efektu odmłodzenia i wyrównania kolorytu.
Serum BB GLOW SKIN to innowacyjne połączenie kwasu hialuronowego, składników odżywczych, cząsteczek pigmentu oraz rozświetlacza odbijającego drobinki światła.

Cel zabiegu

Połączenie intensywnego odmładzania z bezpieczną mezoterapią mikroigłową przeznaczone jest dla osób, które chcą nawilżyć, wyrównać koloryt, odcień skóry.
Przebarwienia posłoneczne, spowodowane trądzikiem czy fotostarzeniem również zmniejszają swoją widoczność już po pierwszym zabiegu.

Dermapen + serum BB Glow Skin znajdzie zastosowanie w przypadku:

  • skóry odwodnionej, matowej i poszarzałej,
  • nierównomiernego kolorytu,
  • plam posłonecznych, starczych zlokalizowanych na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach
  • zniwelowania cieni pod oczami,
  • zmniejszenia widoczności piegów, porów.

Efekty po zastosowaniu mezoterapii Dermapen z serum BB GLOW SKIN 

  • stopniowy, z biegiem czasu narastający i potęgujący rezultat rozjaśnienia,
  • rewitalizacja i nawilżenie skóry,
  • przywrócenie równomiernego kolorytu skóry i promiennej cery,
  • neutralizacja wolnych rodników,
  • zniwelowanie przebarwień,
  • wspomaga procesy odnowy naskórka.

Aby uzyskać maksymalny i długotrwały efekt zalecamy wykonanie serii zabiegów.