Depilacja intymna i wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć

Sezon depilacji rozpoczęty

depilacja intymna metody infografika

Używanie maszynki i depilatora odeszło do lamusa.  Kobiety z krajów niemal całego świata usuwają tą metodą owłosienie z rąk i twarzy (wąsik, brwi) oraz przygotowują nogi, pachy i bikini na lato, tak by czuć się świetnie z idealnie wygoloną i perfekcyjnie gładką skórą

Każda z nas zapewne choć raz zastanawiała się nad depilacją okolic bikini woskiem. Wówczas napotykałyśmy szereg myśli i wątpliwości:

 • Czy depilacja woskiem bikini jest bolesna?
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze depilacji okolic intymnych, czy rodzaj wosku ma znaczenie?
 • Czym depilacja woskiem bikini  różni się od klasycznej metody usuwania owłosienia maszynką czy depilatorem?

Depilacja intymna – podstawy

Okolice bikini to niezwykle wrażliwe miejsce. Z tego powodu w pierwszej kolejności powinnyśmy się upewnić na jakich woskach wykonywany jest zabieg.

Depilację  woskami Depileve wyróżnia użycie wosków o naturalnym składzie, a także mniej bolesny proces usuwania owłosienia niż przy użyciu wosków syntetycznych.  Woski te bazują na żywicy i wosku pszczelim przez  co nie podrażniają skóry, a depilacja nazywana jest prawie bezbolesną.

Ponadto należy zwrócić uwagę, czy depilacja bikini jest wykonywana przy użyciu wosków twardych. Metoda depilacji woskami twardymi uważana jest przez większość klientów i kosmetologów za najlepszą metodę depilacji delikatnych części ciała, takich jak właśnie okolice intymne. Depilację woskami twardymi charakteryzuje wysoka precyzja. Możliwość kładzenia wosku w jedno miejsce, więcej niż raz gwarantuje perfekcyjnie gładką i wypielęgnowaną skórę. Wosk twardy nie wymaga użycia pasków do depilacji, dodatkowo skutecznie osłabia cebulki włosów
Po tak przeprowadzonej depilacji możemy cieszyć się komfortem gładkiej skóry nawet przez 3-4 tygodnie. Przy regularnie wykonywanej depilacji możemy spodziewać się widocznego przerzedzenia włosów a także ich znacznego osłabienia. Dodatkowo każda depilacja wykonywana w równych odstępach czasu sprawi że kolejna staje się bardziej komfortowa. To bez wątpienia stanowi niezaprzeczalną korzyść w stosunku do tradycyjnej depilacji maszynką lub depilatorem.

W przypadku depilacji okolic intymnych z reguły natrafiamy na kolejną trudną decyzję. Musimy zdecydować  jaki rodzaj depilacji bikini wybrać na pierwszy i kolejny raz.

Depilacja intymna – rodzaje i różnice

Zastanawiasz się  czym różni się depilacja brazylijska od francuskiej, czy bikini klasycznego, a także którą z nich wybrać podczas pierwszej depilacji bikini?

depilacja intymna i jej rodzaje

Depilacja intymna może być krepującym zabiegiem dlatego dla komfortu naszych klientów mamy oczywiście majtki jednorazowe. Mamy w swojej ofercie dwa rodzaje wosku , wosk tradycyjny-gdzie włoski są usuwane za pomocą pasków oraz specjalny wosk brazylijski (mniej podrażnień, sam zabieg bardziej przyjemny) wosk zastyga na skórze i małymi kawałeczkami jest zrywany.

Należy pamiętać aby włoski mogły zostać poddane depilacji brazylijskiej muszą mieć minimum 0.5cm długości. Zabiegi depilacji bikini trwają około 30-60 min. w zależności od rodzaju wosku i metody depilacji.

*BIKINI KLASYCZNE

Depilacja nazywana bikini klasycznym jest depilacją która obejmuje pachwiny a także całą strefę „do linii bielizny”. Jest odpowiednim rodzajem dla osób które bardzo boją się pierwszej depilacji. Zalecana jako pierwsze krok do świata depilacji woskiem bikini.

*BIKINI FRANCUSKIE


Depilacja french jest to depilacja górnej części (wzgórek łonowy) i pozostawienie paseczka (na życzenie klientki). Grubość i długość zależy od oczekiwań osoby depilowanej. Depilację francuską charakteryzuje to, że nie jest usuwane owłosienie z dolnej części bikini, pozostawiona jest także strefa między pośladkowa. Poza usunięciem górnej części usuwane są także włoski z tej strefy bikini klasycznego.

*BIKINI BRAZYLIJSKIE

Depilacja brazylijska to pełna depilacja bikini, a także depilacja owłosienia ze strefy między pośladkowej. Na życzenie klientki oczywiście można pozostawić paseczek. Bikini brazylijskie jest najpopularniejszą metodą depilacji miejsc intymnych.
Dzięki użyciu wosków Lycon depilacja ta jest bardzo komfortowa dla klientki. Warto oczywiście wspomnieć iż bardzo istotne są umiejętności osoby wykonującej depilację bikini. W Bodybar często spotykamy się z opinią Klientek , iż jest to ich najprzyjemniejsza depilacja na jakiej były.

W procesie odrastania włosów po depilacji może pojawić się miejscowe, niewielkie swędzenie. Jest ono naturalne i nie powinno niepokoić. W tym celu możesz używać kosmetyków zapobiegających wrastaniu włosów oraz łagodzących objawy do stosowania po każdego rodzaju depilacji. Perfekcyjny zestaw złagodzi podrażnienia, złuszczy martwy naskórek i zapobiegnie wrastaniu włosów.

ZAWSZE:

 • Nawilżaj skórę i stosuj odpowiednio dobrane kosmetyki, aby zapobiec wrastaniu włosów
 • Złuszczaj regularnie naskórek – zacznij tydzień po depilacji woskiem
 • Pamiętaj o odpowiedniej bieliźnie, aby skóra mogła oddychać
 • Stosuj filtr przeciwsłoneczny przed depilacją i po niej
 • Umawiaj się regularnie na zabieg depilacji, aby utrzymać świetne rezultaty

NIGDY:

 • Nie używaj mechanicznych peelingów wcześniej niż tydzień po zabiegu depilacji woskiem
 • Nie pływaj w chlorowanej lub słonej wodzie, dopóki nie znikną podrażnienia po depilacji
 • Nie bierz gorącego prysznica/kąpieli  dopóki zaczerwienienia nie znikną; to samo dotyczy sauny
 • Nie opalaj się i nie korzystaj z solarium przed depilacją oraz dopóki nie zniknie podrażnienie po depilacji
 • Nie planuj ćwiczeń bezpośrednio po depilacji

Nie używaj maszynki do golenia pomiędzy zabiegami depilacji woskiem

Podziel się artykułem

Facebook
Twitter
E-mail
Pinterest

O autorze

Picture of Sylwia Pichlak

Sylwia Pichlak