Mezoterapia – wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć

Popularna ostatnio mezoterapia to zabieg z zakresu dermatologii kosmetycznej, stosowany na wiele różnych problemów skórnych. Istnieją różne metody jego przeprowadzania, w zależności od potrzeb i wymagań klientów.

Mezoterapia to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych. Przy jego pomocy można nie tylko poprawić wygląd skóry, ale również powstrzymać proces łysienia. Czym jednak jest mezoterapia? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu? Jakie rodzaje mezoterapii można obecnie wyróżnić? Postaram się wszystko wyjaśnić.

mezoterapia-plakat-reklamowy


Czym jest mezoterapia?

Słowo “mezoterapia” znane jest z pewnością niejednej kobiecie, jednak nie każda przedstawicielka płci pięknej wie, czym tak naprawdę jest tego typu zabieg. Warto zatem podkreślić, iż mezoterapia to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, przy pomocy którego w głąb skóry wprowadzane są specjalne preparaty witaminowe. Pozwalają one na odpowiednie nawilżenie lub leczenie, wpływające niezwykle korzystnie na wygląd zewnętrzny. Podczas zabiegu kosmetolog lub lekarz dobierają odpowiedni preparat, w zależności od danego problemu skórnego. Dlatego też niezwykle ważne jest przeprowadzenie z pacjentką dokładnego wywiadu, a także sprawdzenie jej stanu skóry. Wśród najczęściej stosowanych preparatów można wyróżnić przede wszystkim kwas hialuronowy, który wykazuje silne właściwości nawilżające. Czasami spotkać można także kofeinę, wspomagającą walkę z cellulitem.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii

Wielu osobom wydaje się, iż mezoterapia to typowy zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Warto jednak wiedzieć o tym, iż od wielu lat jest on wykorzystywany w celu minimalizacji urazów powstałych na skutek uprawiania wysiłku fizycznego, a także w celu pozbycia się nadmiernego napięcia mięśniowego oraz nerwobóli. Obecnie jednak mezoterapia wykorzystywana jest najczęściej w gabinetach kosmetycznych, ponieważ przy pomocy tego zabiegu można w bardzo skuteczny sposób walczyć ze zmarszczkami, cellulitem, rozstępami, bliznami i zmianami trądzikowymi. czasami stosuje się ją w przypadku nadmiernie wypadających włosów. Każda osoba, która zmaga się zatem ze wspomnianymi problemami, może zdecydować się na zabieg mezoterapii. Warto jednak mieć świadomość tego, iż taki zabieg można podzielić na rodzaje, a mianowicie na mezoterapię igłową , mikroigłową oraz bezigłową. Czym jednak charakteryzują się te rodzaje mezoterapii?

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii

Przy pomocy zabiegu mezoterapii można w znaczący sposób poprawić swój wygląd zewnętrzny, jednak na przeprowadzenie zabiegu nie może sobie niestety pozwolić każda osoba. Jeśli chodzi o główne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu, to można wśród nich wymienić przede wszystkim miesiączkę, cukrzycę, przyjmowanie niektórych medykamentów, aktywną opryszczkę, a także różnego rodzaju stany zapalne skóry. Zabieg mezoterapii nie może zostać również przeprowadzony u kobiet będących w okresie ciąży lub karmienia piersią. W takich przypadkach zabieg najlepiej odłożyć nieco w czasie.


Rodzaje mezoterapii:

mezoterapia-prezentacja-zabiegu

Mezoterapia igłowa – miejscowy, niechirurgiczny zabieg pielęgnacyjny; za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą zostają wprowadzone
substancje odżywcze oraz rewitalizujące zawarte w gotowych ampułkach do mezoterapii lub koktajlach w głąb skóry właściwej poprzez niewielkie nakłucia na powierzchni skóry.
Mezoterapia igłowa może zostać również wykonana za pomocą specjalistycznego pistoletu, który automatycznie podaje zaprogramowane, bezpieczne dawki substancji w głąb skóry. Metoda ta jest w pełni bezpieczna, nieinwazyjna i może być wykonywana przez kosmetologów.


Mezoterapia bezigłowa –
jest to nowa, potwierdzona naukowo, metoda ułatwiająca przenikanie substancji odżywczych w głąb skóry wykorzystując zjawisko elektroporacji. Współczesne urządzenia kosmetyczne zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszą myślą technologiczną wykorzystując zjawiska fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na udostępnieniu nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł.


Mezoterapia mikroigłowa DERMAPEN –
do wykonania mezoterapii mikroigłowej niezbędny jest kartridż oraz urządzenie, które ma możliwość regulacji prędkości pracy igieł od 60 do 170 uderzeń na sekundę, tylko wtedy zachowamy pełne bezpieczeństwo zabiegu oraz wykluczymy powikłania. Kartridże powinny być sterylne oraz jednorazowego użytku! Poprzez stalowe igiełki dochodzi do delikatnej perforacji naskórka, bez ryzyka uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Derma ROLLER –
kolejna metoda mezoterapii czyli dostarczania substancji rewitalizujących do skóry, tym razem za pomocą obrotowego wałeczka wzbogaconego o drobne igiełki. Długość igieł wynosi od 0,25 do 2,00 mm i jest dobierana indywidualnie przez kosmetologa do potrzeb klienta, w zależności od problemów terapeutycznych. Derma roller może być również stosowany w pielęgnacji domowej w celu podtrzymania efektów osiągniętych w gabinecie kosmetycznym, po wcześniejszej konsultacji i wg zaleceń kosmetologa lub lekarza.

Najróżniejsze cuda oferuje nam dzisiejsza nauka! A my panie możemy Cieszyć się pięknem jaki możemy osiągnąć niemalże bez żadnego wysiłku. Czyż życie może być dla nas jeszcze piękniejsze? Może za kilka następnych lat, ponieważ wtedy będziemy mogły liczyć na jeszcze lepsze i nowsze metody walki z naszymi problemami.

Zaciekawił Cię artykuł? Masz pytania dotyczące zabiegu lub jesteś zainteresowany ofertą i chciałbyś umówić się na konsultację? KONTAKT TUTAJ

Pozdrawiam ciepło,

Sylwia Pichlak,
właściciel Salonu Kosmetyki Profesjonalnej PureBeauty

Podziel się artykułem

Facebook
Twitter
E-mail
Pinterest

O autorze

Sylwia Pichlak

Sylwia Pichlak